Sepidar3

کتاب‌های نردبان (وابسته به شرکت انتشارات فنی ایران) با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن تصویرگران ایران؛ نویسندگان و تصویرگران را دعوت می‌کند تا برای شرکت در کارگاه و مسابقه آفرینش کتاب تصویری سپیدار با موضوع محیط زیست با ما همراه شوند. این کارگاه و مسابقه با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن تصویرگران ایران برگزار می‌شود و در نهایت تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت 2018 اعزام می‌شوند.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تماس 88505055-021 داخلی 1120 تماس بگیرند.

علاقه‌مندان  بعد از خواندن شرایط حضور در کارگاه که در ادامه ذکر شده، باید فرم شرکت  در مسابقه و کارگاه را که به پیوست این خبر آمده است را پر کرده و همراه آثار خود به دبیرخانه کارگاه و مسابقه تصویری سپیدار ارسال کنند.

 1. کارگاه و مسابقه کتاب تصویری در یک نگاه
 • داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، فرمی را که در پیوست این فراخوان آمده است، تکمیل و همراه با مدارک دیگر ارسال کنند.
 • از میان داوطلبان شرکت‌کننده در مسابقه 40 نفر (20 نویسنده و 20 تصویرگر) برای حضور در کارگاه کتاب تصویری برگزیده می‌شوند.
 • برگزیدگان در تیم‌های 2 نفره ( یک تصویرگر و یک نویسنده) زیر نظر اساتید در کارگاه شرکت می‌کنند و تا پایان کارگاه کتاب تصویری خود را ارائه خواهند کرد.
 • از میان 20 کتاب تولید شده در کارگاه، بهترین کتاب انتخاب خواهد شد و تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت 2018 اعزام می‌شوند.
 1. نحوه شرکت در مسابقه:

داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، سه نمونه از آثار خود را که در زمینه کودکان کار کرده‌اند، همراه با فرم تکمیل شده پیوست و به ترتیب زیر به نشانی ما ایمیل می‌کنند:

 • نویسندگان: 3 داستان کودک؛
 • تصویرگران: 3 نمونه تصویرگری که برای داستان کار کرده‌اند.

تبصره 1: تصویرگران و نویسندگانی که می‌خواهند باهم در یک تیم کار کنند، باید نمونه آثار خود را همراه هم و در یک فایل ارسال کنند.

تبصره2: تصویرگرانی که خود تجربه نوشتن داستان دارند و یا نویسندگانی که تجربه کار تصویرگری دارند(نویسنده-تصویرگر) در صورتی که مایل باشند به تنهایی کار آفرینش کتاب تصویری را انجام دهند، باید نمونه اثری را که ارسال می‌کنند در برگیرنده هردو وجه کار باشد.

 1. کارگاه:
 • کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه برگزار خواهدشد.
 • در کارگاه، هر کتاب تصویری از مرحله ایده اولیه تا طرح، استوری‌برد، اجرای نهایی و لی‌آت توسط هنرجویان و زیر نظر اساتید مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و خلق خواهد شد.
 • کارگاه زیر نظر استادان: کیانوش غریب‌پور و هدی حدادی (از تصویرگران)، فریدون عموزاده خلیلی (نویسنده) و یک متخصص محیط‌زیست برگزار خواهد شد.
 1. زمان‌بندی:
 • مهلت ارسال آثار:آثار باید حداکثر تا 30 مرداد به دبیرخانه ارسال شود.
 • معرفی برگزیدگان کارگاه:هنرمندان پذیرفته شده برای حضور در کارگاه کتاب تصویری حداکثر تا 10 شهریور ماه معرفی می‌شوند.
 • زمان برگزاری کارگاه:کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در مهر ماه برگزار خواهد شد.
 • اعلام نام برگزیدگان:کتاب‌های برگزیده کارگاه حداکثر تا پایان آبان ماه و بهترین کتاب (با جایزه سفر به بولونیا و فرانکفورت) حداکثر تا هفته اول آذر، طی مراسمی معرفی و اعلام خواهد شد.
 1. سایر شرایط:

1-   کتاب‌های نردبان (شرکت انتشارات فنی ایران) صرفا هزینه رفت و آمد و اقامت دو نفر از برگزیدگان کارگاه را که از سوی هیات داوران معرفی می‌شوند به نمایشگاه کتاب بولونیا و نمایشگاه کتاب فرانکفورت را تقبل می‌کند.

تبصره: تهیه ویزا برعهده برگزیدگان خواهد بود.

1-   حقوق چاپ و نشر کتاب‌های برگزیده (از میان 20 کتاب کارگاه) متعلق به انتشارات فنی ایران خواهد بود و شرکت‌کنندگان در کارگاه حق چاپ و انتشار کتاب‌های برگزیده کارگاه (متن و تصویر آن‌ها) و یا واگذاری ایده‌ها و طرح‌های مطرح شده در کارگاه را در هیچ جای دیگری نخواهند داشت.

 

2-   برای کتاب‌هایی که جهت چاپ در انتشارات تصویب می‌شوند و به روال معمول قرارداد تنظیم خواهد شد و حق التالیف و حق التصویر کتاب‌ها پرداخت خواهد شد.

ایمیلinfo@entesharat.com

  آدرس ما: تهران، خیابان مطهری، خیابان میرعماد، پلاک 24، انتشارات فنی ایران، طبقه اول، دبیرخانه سپیدار

دریافت فرم شرکت در کارگاه و مسابقه از طریق کانال تلگرامی @sepidaraward

form

 

 

(2476 بازدید)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *