رفتن به محتوای اصلی

قانونی برای غریبه‌های مشکوک نوشته شد.

شیوه‌ی تعامل با افراد ناشناس یکی از مهارت‌های اجتماعی برای کودکان و نوجوانان است. لیندا والوورد جرارد در کتابی با نام «غریبه‌های مشکوک» در این‌باره با مخاطبان صحبت می‌کند.

به گزارش روابط ‌عمومی کتاب‌های نردبان (واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران)، اطراف کودکان آدم‌های زیادی هستند که کودکان آن‌ها را نمی‌شناسند: غریبه‌ها. خیلی از آن‌ها مهربان هستند، اما بعضی از آن‌ها حس خوبی به کودکان نمی‌دهند یا ممکن است با دیدن آن‌ها کودکان مضطرب و ناراحت شوند. این ناراحتی یک علامت است، یعنی باید بیشتر مراقب باشی! بسیاری از کودکان شیوۀ‌ تعامل با این افراد را نمی‌دانند و ممکن است دروغگویی را راهکاری برای جلوگیری از مشاجره با پدر و مادر خود بدانند، از این رو انتشار کتاب‌هایی در این زمینه راهکاری مناسب برای آموزش به این افراد است.

در کتاب «غریبه‌های مشکوک» به ترجمه‌ جواد کریمی نیز موقعیت‌های مختلف برخورد با غریبه‌ها ترسیم شده و به خوانندگان گفته می‌شود در هر موقعیت چه رفتاری داشته باشند. همچنین در ادامه تمرین‌هایی به خوانندگان داده می‌شود تا خود را در موقعیت‌های مختلف تصور کنند و برای مشکل خود راه حلی پیدا کنند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از پدر و مادرت بپرس که  چه کسانی اجازه دارند تو را به خانه برسانند. اگر کسی که چهره‌اش آشناست،‌ اما زیاد او را نمی‌شناسی، خواست تو را سوار ماشینش کند، برایش توضیح بده که خانواده‌ی شما برای سوار شدن به ماشین دیگران، قوانین خودش را دارد. او حرفت را درک می‌کند و عصبانی نمی‌شود».

براین اساس کودکان بالای 7 سال با مطالعه‌ی این کتاب برای سوالاتی همچون «چطور با غریبه‌های پشت تلفن صحبت کنم؟»، «چه موقع باید با غریبه‌ها مؤدب رفتار کنم؟»،‌ «چه زمانی باید بگویم نه؟»، « آیا هدیه‌ها را باید قبول کنم؟» و… پاسخی مناسب دریافت می‌کنند.

گفتنی است این کتاب که 8000 تومان قیمت دارد برروی کاغذ جنگل‌های صنعتی پایدار منتشر شده است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.