رفتن به محتوای اصلی

ماجرای فاجعه در ساحل کتاب شد.

روایت زندگی و تعاملات نوجوانانی که در شهرهای ساحلی زندگی متفاوتی را تجربه می‌کنند، داستانی خواندنی است که این‌بار در قالب رمان « فاجعه در ساحل» به دست مخاطبان رسیده‌ است.

به گزارش روابط ‌‌عمومی کتاب‌های نردبان (واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران)، «فاجعه در ساحل» نوشته سوزان ساندرز دربارۀ دختری به نام دانا است که به دلیل حضور پدر و مادرش در پروژه‌ای محیط‌زیستی مورد نفرت بعضی از همسالانش قرار گرفته است. در شهر ساحلی آن‌هاچون فک‌های زیادی زندگی می‌کنند، ماهیگیران نمی‌توانند صید خوبی داشته باشند، اما پروژه نپتون معتقد است کم شدن ماهی‌ها به دلیل حضور فک‌ها نیست و باید از شکار فک‌ها جلوگیری کرد. به همین دلیل است که مردم این شهر کوچک موافق اقدامات خانواده دانا نیستند و از هر راهی برای رد ادعای این پروژه استفاده می‌کنند.

اگرچه تکیه این کتاب بر موضوعی محیط‌زیستی است، با این‌حال دانا  درکنار پسرعمویش تایلر چگونگی تعامل با افراد و پذیرش تفاوت‌های فردی را یاد می‌گیرد و همین موضوع کتاب «فاجعه در ساحل» را خواندنی‌تر می‌کند.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «دانا رفت ببیند کیست. ناگهان جا خورد. چارلی و کارتر موت بودند! آن‌ها هرگز پایشان را به فانوس دریایی نگذاشته بودند و حتی دوروبر آن هم پیدایشان نمی‌شد. چارلی همان ژاکت ارتشی رنگ و رو رفته، که دو برابر هیکلش بود و همان شلوار جین که پاچه‌هایش پنج سانت کوتاه بود و همان کفش‌های سیاه سوراخ را همراه با یک جفت جوراب نارنجی پوشیده بود.»

این کتاب توسط نیلوفر مهدیان ترجمه شده و قیمت آن 14 هزار تومان است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.