Otism

بیلی که به‌خاطر برهم خوردن نظم شیرینی‌هایش عصبانی است با فریادزدن باعث از بین رفتن آبروی برادر بزرگترش می‌شود. حالا این داستان و راه‌‌حل  پذیرش‌ آن در قالب یک کتاب در دسترس کودکانی قرار گرفته است که از اختلال‌ اوتیسم خواهر یا برادر خود رنج می‌کشند.

«برادرم اوتیسم دارد» به کمک کودکانی آمده است که به‌خاطر اختلال‌های دیگر اعضای خانواده‌شان رنج می‌کشند و شیوه ی پذیرش و روبروشدن با این مشکلات را بلد نیستند.

دراین داستان پسری کوچک به طرح مشکل خود می‌پردازد. او برادری اوتیستیک دارد که رفتارهایی درظاهر نابهنجار دارد، پسر کوچک بعد از رخ دادن یک اتفاق فرار می‌کند ولی با کمک معلمش راه‌حل پذیرش برادر خود را  یاد می گیرد. او با افرادی سرشناس در دنیا که مبتلا به اوتیسم‌اند آشنا می‌شود و  حالا دیگر می‌داند چطور پاسخ درستی  به سوالات همکلاسی‌ها و دوستانش بدهد.

در بخشی از این کتاب آمده است:  وقتی زنگ خورد و زمان برگشتن سرکلاس شد، از اینکه باید بچه‌های دیگر را می‌دیدم کمی ترسیدم. نمی‌خواستم مثل قبل بیلی را مسخره کنند؛ ولی وقتی وارد کلاس شد، خانم معلم و چندتا از بچه‌ها را دیدم که داشتند عکس‌هایی را روی تخته می‌چسباندند و آن‌قدر سرشان شلوغ بود که متوجه ورود من به کلاس نشدند.»

این کتاب که برای کودکان 7 تا 9 سال توسط جنیفر مور مالینوس نوشته شده است به زبان ساده دلایل ابتلا به اوتیسم را بیان می‌کند.

لادن مقیمی اسکویی این کتاب را ترجمه کرده  و قیمت آن 18 هزار تومان است.

(176 بازدید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *