پادکست کودکان
نوروز 99

نوروز 99

امسال هم مثل نوروز گذشته سعی کردیم در حد توانمان برای شما یک پادکست با حال و هوای نوروز آماده کنیم. اما از آنجایی که سالی پرفراز و نشیب را همراه تمام مردم دنیا پشت سر گذاشتیم در پادکست نوروزی به موضوع تغییر پرداختیم.

تغییراتی که از خودمان شروع می‌شود و دامن زمین و طبیعت را می‌گیرد…

مهمانان عزیز پادکست نوروز 99 سرکار خانم مرضیه برومند و جناب آقای احمد مسجدجامعی هستند که از همراهی و لطف بی‌دریغ‌شان به کودکان و نوجوانان بسیار سپاسگزاریم.

این پادکست در کتاب‌های نردبان، واحد کودک انتشارات فنی ایران و با همکاری نگار عجایبی، مکرمه شوشتری و نیلوفر امرایی تهیه شده است.

امیدواریم از گوش کردن این قسمت لذت ببرید .

نوروز مبارک.


time 12:32 دقیقه
play بشنوید
اوقات فراغت

اوقات فراغت

پادکست ششم ما دربارهٔ اوقات فراغت است. اوقات فراغت بچه‌ها و بزرگترها.

در این قسمت با نازنین عین‌الیقین مشاور کودک و نوجوان و کارشناس ارشد آموزش توانمندی و تغییر اجتماعی به عنوان کارشناس صحبت کردیم تا نگاهی علمی به موضوع داشته باشیم و همین طور از تجربهٔ جذاب  زهرا_بورقانی مادر فعالی که سعی می‌کند اوقات فراغت متفاوتی برای دخترش نیکی بسازد استفاده کردیم و با مریم_کریمی به عنوان یک مادر شاغل که توانسته است بین کار، فضای شخصی و خانواده تعادل خوبی برقرار کند، دربارهٔ تجربه‌هایش حرف زدیم.

شنیدن این قسمت را با پدرها و مادرها و تمام بزرگترها توصیه می‌کنیم. امیدواریم موضوع این پادکست برای شما مفید باشد و از شنیدن آن لذت ببرید.

این پادکست برای بزرگترها ست.

 

time 50:57 دقیقه
play بشنوید
باغ‌ وحش از کجا آمده؟

باغ‌ وحش از کجا آمده؟

اینجا پنجمین پادکست‌مان را که مربوط به باغ‌‌وحش است پخش می‌کنیم. باغ‌وحش‌ها از کجا می‌آیند؟ می‌دانید اولین باغ‌وحش ایران چطور درست شد؟ داستان خنده‌داری دارد یا قصه‌اش غم‌انگیز است؟  ما در این قسمت به تعدادی از سؤالاتی که در ذهن شما هم مطرح است پاسخ می‌دهیم.
این قسمت رو همراه بچه‌ها گوش کنید.
time 18:35 دقیقه
play بشنوید
نوروز تو راهه

نوروز تو راهه

اینجا چهارمین پادکست‌مان را که مربوط به نوروز است پخش می‌کنیم. احتمالاً حدس می‌زنید که موضوع این پادکست مربوط به نوروزه. ما در این قسمت شخصیت‌های نوروزی رو به شما معرفی می‌‌کنیم.
پیشاپیش نوروزتون مبارک باشه ?
این قسمت رو همراه خانواده گوش کنید.
time 12:32 دقیقه
play بشنوید
پادکست تربیت جنسی کودکان

پادکست تربیت جنسی کودکان

اینجا سومین پادکست‌مان را که مربوط به تربیت جنسی کودکان و نوجوانان است پخش می‌کنیم. ما فکر می‌کنیم که بسیاری از آزارهای جنسی که به کودکان و نوجوانان می‌رسد ناشی از عدم آگاهی از بدن خود، جنسیت، بلوغ و حریم تن است، پس تصمیم گرفتیم گام‌هایی هرچند کوچک برای رفع این مشکل برداریم.
بیایید از تربیت جنسی با هم و با کودکانمان حرف بزنیم.
time 19:40 دقیقه
play بشنوید
باز شب یلدا اومد، باز ننه سرما اومد

باز شب یلدا اومد، باز ننه سرما اومد

اینجا دومین پادکست‌مان را که مربوط به شب یلدا است پخش می‌کنیم و امیدواریم که همهٔ شما عزیزان گوش کنید و لذت ببرید.
از همین‌جا از همهٔ عزیزانی که در ساخت این پادکست یاری‌مان کردند بسیار تشکر می‌کنیم.
time 19:33 دقیقه
play بشنوید
پادکست اگر جای من بودی!

پادکست اگر جای من بودی!

time 7:37 دقیقه
play بشنوید