رفتن به محتوای اصلی
مجموعه تامی الاغه

با نشانه‌های تصویری، کودکان ماهر می‌شوند.

استورارت جی مورفی در مجموعه‌ای به نام «تامی الاغه و دوستانش» مهارت‌های زندگی را در قالب نمادهای تصویری به کودکان می‌آموزد.

به گزارش روابط عمومی  انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان)، این مجموعه‌ی 11 جلدی  با اشاره به مهارت‌های اجتماعی، احساسی، بهداشتی، ایمنی و شناختی مخاطبان را در مواجهه با مسایل روزمره قرار می‌دهد. قلدری،کارگروهی و شیوه‌ی انجام و مدیریت آن، شناخت همسایگان و هم محلی‌ها و… موضوعاتی است که در این کتاب‌ها به آن‌ها اشاره شده است.

براساس این گزارش ویژگی مهم این مجموعه بهره‌گیری از نشانه‌های تصویری‌؛ علامت‌ها،‌ نمودارها و…. است. در توضیح این ویژگی عنوان شده است که  کودکان پیش از توانمندی در خواندن یا ارتباط کلامی با تصاویر ارتباط می‌گیرند. لذا ارتقا دانش بصری آن‌ها ضروری است.

علاوه بر راهنمای تصویری که با روایت داستان همراه است‌، والدین و مربیان می‌توانند در حل تمرین‌های انتهای کتاب کودکان را همراهی کنند.

«چه کفش‌های مسخره‌ای»، «کی چی کاره است؟»، «با هم قلعه می‌سازیم»، «دوست تازه چه خوبه!»، « ای وای گم شدم!»، «لطفاً بگو لطفاً!»، «باید تصمیم بگیری کامیل!»، «چی بخورم قوی بشم؟»، « به چپ، چپ! به راست، راست!»، «کره الاغ لجباز!»، «تامی بی‌ترمز!»، «نوشتن چه خوبه!»، «آلن تو می‌توانی!» عناوین این مجموعه است که توسط سینا امینی ترجمه شده‌اند.

در کتاب «آلن تو می‌توانی!» می‌خوانیم: «آلن دوست داشت توپ بازی کند. ولی نمی‌توانست مثل میرا توپ را مستقیم به آن دورها پرتاب کند. خواهر بزرگ آلن خیلی خوب بلد بود توپ را پرتاب کند. اما وقتی آلن توپ را پرتاب می‌کرد‌،‌ توپ کج می‌رفت. اصلاٌ زیاد نمی‌رفت و همه به او می‌خندیدند.»

این کتاب‌ها برای کودکان گروه سنی الف و ب مناسب هستند.

لازم به ذکر است کاغذ این کتاب‌ها که 7 هزار تومان قیمت دارند از جنگل‌های صنعتی پایدار تهیه شده است.

 

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.