Shotore

«شتره و بار سنگینش» داستانی با محوریت پذیرش مسئولیت به قلم معصومه یزدانی و با تصویرگری پگاه رخشا منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی انتشارات فنی ایران( کتاب‌های نردبان)،‌این کتاب که در قالب مجموعه‌ی « وقتی من این شکلی‌ام» منتشر شده است، برگرفته از داستانی از مرزبان نامه است. در کتاب«شتره و بار سنگینش»  ، شتری که در جریان داستان زندگی عموی خودش قرار گرفته ، تلاش می کند درباره‌ی تنبلی، و عدم پذیرش مسئولیت آگاهی ببخشد. در این داستان شتر و الاغ باید بار نمک را که سنگین است حمل کنند، اما الاغ از این وظیفه سر باز می‌زند و وارد آب می‌شود تا بار نمک از بین برود.

براین اساس مجموعه‌ی «وقتی من این شکلی‌ام»  به کودکان بالای 7 سال اصول روابط اجتماعی و رفتارهای درست در تعامل با افراد و جامعه را می‌آموزد.

نویسنده تلاش کرده است با قلم خود نگاهی به ادبیات کهن ایران داشته باشد، ضمن آنکه از عناصر دنیای معاصر در شخصیت‌پردازی و فضاسازی بهره ببرد.

در ابتدای این کتاب می‌خوانیم:« یکی بود،‌ یکی نبود. یک شتره بود و یک الاغه که کار هردوشان باربری بود. روزی از روزها صاحبشان آن‌ها را به معدن نمک برد. شتره که کوه نمک را دید، آستین‌هایش را بالا زد و گفت:« باید دست بجنبونم امروز کارم خیلی زیاده!» الاغه گفت:« صبح گفتم دل درد بگیرم، نیام سر کارها!»

این کتاب که کاغذ آن از جنگل‌های صنعتی پایدار تهیه شده است، ده هزار تومان قیمت دارد.

(41 بازدید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *