قصه صوتی کودکانه
قصه صوتی فرانکلین درخت می‌ کارد

قصه صوتی فرانکلین درخت می‌ کارد

روز زمین پاک است و اقای هیرون به همه نهال اهدا می‌کند. اما فرانکلین نهال نمی‌خواهد بلکه یک درخت بزرگ می‌خواهد تا بتواند میان شاخه‌هایش بازی کند. در راه برگشت به خانه، فرانکلین نهالش را گم می‌کند. تمام دوستانش نهال‌هایشان را کاشته‌اند و فرانکلین نگران نهال خودش است. آیا فرانکلین می‌تواند نهالش را پیدا کند و آن را بکارد و از آن مراقبت کند؟

time 11:09 دقیقه
play بشنوید
قصه صوتی خرگوشک بقیه هم حق دارند

قصه صوتی خرگوشک بقیه هم حق دارند

الی مهمانی گرفته اما خرگوشه را دعوت نکرده است. چون هاوارد سر صف ناهار نوبت را رعایت نمی‌کند. همیشه می‌گوید حق با من است و همه باید کاری را که او دوست دارد انجام بدهند. هاوارد کاری می‌کند که لج همه درآید... هاوارد باید چه کار بکند تا بتواند به مهمانی برود؟

time 8:24 دقیقه
play بشنوید
قصه‌ صوتی خرگوش کوچولوی خوشحال

قصه‌ صوتی خرگوش کوچولوی خوشحال

آيا تا به حال آن‌قدر خوشحال شده‌اي كه از شدت خوشحالي بالا و پايين بپري؟ وقتي با دوستانت هستي يا آسمان پر ستاره را نگاه مي‌كني خيلي خوشحال مي‌شوي؟ خرگوش كوچولو عاشق خوشحالي و مهربانيبا ديگران است. تو هم با خواندن اين كتاب متوجه مي‌شوي كه خوشحالي چه احساس خوبي است.

time 4:11 دقیقه
play بشنوید
قصه‌ صوتی لذت بخشش

قصه‌ صوتی لذت بخشش

حكايت بخشش حكايت جوجه‌تيغي و موش كوري است كه در زمستان هر دو در يك سوراخ كوچك لانه كرده‌اند. بخشش مثل پرواز بر فراز ابرهاي توفان‌زا و رسيدن به ابرهاي سفيد بزرگ پنبه‌اي با آسمان آبي و خورشيد تابان است. هنگامي كه فري و زي‌زي در حال كشمكش و بگومگو وارد اتاق پدرشان مي‌شوند، او تصميم مي‌گيرد بچه‌هايش را به سفري خيالي با چشم‌انداز بخشش ببرد. آن‌ها در كنار هم مي‌فهمند بخشش يعني چه و درمي‌يابند كه بخشيدن، بخشنده را خوشحال مي‌كند، شايد خوشحال‌تر از شخصي كه او را بخشيده‌اند. دكتر رابرت اِنرايت، نويسنده‌ي اين كتاب بخشش را تعريف مي‌كند، تفاوت آن را با سازش نشان مي‌دهد و به پدر و مادرها براي آموزش بخشش به بچه‌هاي خود، كمك مي‌كند.
time 12:03 دقیقه
play بشنوید
قصه‌ صوتی همه مرا دوست دارند

قصه‌ صوتی همه مرا دوست دارند

گربه دانا پاسخ پرسش‌های دخترک را مي‌داند. قبل از اين كه دخترک در خواب ناز فرو برود، بايد از حال افراد خانواده و دوستاني كه به فكر او هستند، باخبر شود. اين قطعه لطيف درباره مهر بدون‌ چشم‌داشت، دعای قبل از خوابی است كه مي‌توان بارها و بارها آن را برای بچه‌ها خواند.

time 9:16 دقیقه
play بشنوید
قصه‌ صوتی پوکی همینجوری که هستی خوبه!

قصه‌ صوتی پوکی همینجوری که هستی خوبه!

پوکی خارپشته خیلی غصه می‌خورد، چون او را به خاطر تیغ‌هایش مسخره می‌کردند. اما دوستانش او را دلداری می‌دادند و می‌گفتند خیلی خوب است که تیغ دارد. یک روز، پوکی فکری به سرش زد و کاری کرد که همه دورش جمع شدند...

time 3:36 دقیقه
play بشنوید
قصه صوتی سارا به دندانپزشکی می‌ رود

قصه صوتی سارا به دندانپزشکی می‌ رود

اولین بار بود که سارا به دندانپزشکی می­رفت. بعد از خواهرهایش نوبت او بود. صبر کرد تا بلاخره نوبتش شد. وقتی روی صندلی دندانپزشکی نشست فکر کرد چقدر کار راحتی است. دکتر آمد و دندان­هایش را نگاه کرد و قرار شد که دندان­هایش را تمیز کند ولی...

time 13:55 دقیقه
play بشنوید
قصه‌ صوتی هشت‌ پای عصبانی

قصه‌ صوتی هشت‌ پای عصبانی

کودکان از تمرین‌های مربوط به استراحت و آرامش عضلانی لذت می‌برند. آن‌ها می‌توانند با هشت‌پای عصبانی این داستان همزادپنداری کنند و هنگامی که پری دریایی حفظ آرامش و مدیریت خشم را به او آموزش می‌دهد، او را همراهی کنند. تمرکز این روش مفید مدیریت خشم و استرس بر آگاهی‌بخشی درباره‌ی دسته‌های عضلات مختلف است تا بتواند آرامش کامل را در ذهن و بدن ایجاد کند. آرامش عضلانی از میزان استرس و اضطراب می‌کاهد و درد و خشم را کاهش می‌دهد. این داستان گیرا می‌تواند ذهن و بدن کودک را آرام کند و به او آرامش بدهد.

time 16:04 دقیقه
play بشنوید
قصه صوتی گمشده در فضا

قصه صوتی گمشده در فضا

جونیور توی کوچه رفت. لورا هم دنبالش رفت ولی هرچه گشت، نتوانست پیدایش کند. جونیور گم شد. ترس برش داشته بود که مامان و بابا پیدایش کردند. فردای آن روز، جونیور کتابی از کتابخانه امانت گرفت که عنوانش «گمشده در فضا» بود. تا کتاب را باز کرد که بخواند، چیزی او را به سمت خودش کشید و در یک فضاپیما فرود آمد…

time 17:27 دقیقه
play بشنوید
قصه صوتی وقتی ناامید می‌ شوم

قصه صوتی وقتی ناامید می‌ شوم

پسر کوچولو‌ی این داستان بابت چیزهایی ناامید می‌شود و به گریه می‌افتد که فکرش را هم نمی‌کنید! خوشبختانه پدر و مادر او همراهش هستند و هر بار کار جدیدی به او یاد می‌دهند تا راحت‌تر با ناامیدی کنار بیاید و برای هر چیز کوچکی بیش از حد ناراحت نشود. این کتاب را همراه کودکتان بخوانید، با چیزهایی که برای اولین بار باعث حس ناامیدی در کودکان می‌شود آشنا شوید و راه های غلبه بر ناامیدی را با هم تمرین کنید.

time 6:59 دقیقه
play بشنوید