رفتن به محتوای اصلی

ماجراهای شوتک بر پله‌ی یازدهم ایستاد

مقاومت در برابر خوابیدن یکی از موضوعاتی است که خردسالان و کودکان بر آن اصرار دارند؛ با همین نگاه معصومه یزدانی در جلد یازدهم ماجراهای شوتک به روایت داستانی دراین‌باره برای مخاطبان دبستانی پرداخته است.

به گزارش روابط ‌‌عمومی کتاب‌های نردبان (واحد کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران)، «شب‌به‌خیر شوتک» داستان تلاش مداوم شوتک برای تعلل در خواب شب است. او به بهانه‌ بازی، قصه، گرسنگی و تشنگی سعی می‌کند دیرتر بخوابد:« مامان برای شوتک کتاب خواند. قصه که تمام شد، شوتک گفت:« باز هم…» مامان چراغ را خاموش کرد و گفت:« نه!». مامان که بیرون رفت، شوتک پاورچین پاورچین از تختخواب بیرون آمد و نشست پیش اسبا‌ب‌بازی‌هایش.»

این اثر با تصویرگری سمانه صلواتی بر رعایت نظم و مقررات تاکید دارد.

شوتک که داستان‌های او با هدف آموزش مهارت‌های زندگی نوشته می‌شود، دختر خردسالی است که اغلب زمان خود را به بازی کردن با دوستانش شاتو و گردالو  سپری می‌کند. او در این تعاملات دردسرهایی ایجاد می‌کند اما در عین حال در کنار خانواده و دوستانش مهارت‌ها و رفتارهای درست را یاد می‌گیرد.

گفتنی است از این مجموعه داستان‌هایی همچون «من هم نگاه نکرده بودم»،«قیچی کردنم که خوبه!»،«بروم دعوا کنم»، «پس کی بروم بازی» و…منتشر شده است. ورود به محیط‌‌های‌جدید، تعامل با دیگران، همدردی با دیگران، مطرح کردن احساسات با دیگران، دوست‌ داشتن خود، کنترل خشم، و…موضوعاتی است که این مجموعه به آنها پرداخته است.

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «شب‌به‌خیر شوتک» را که برروی کاغذ جنگل‌های صنعتی پایدار منتشر شده است،  به قیمت 18 هزار تومان خریداری کنند

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا
سبد خرید
  • هیچ محصولی در سبدخرید نیست.